W jaki sposób wybrać dobrą kosmetyczkę?

Dobry salon kosmetyczny oraz wykwalifikowana i miła kosmetyczka tworzą miejsce, do którego wraca się z przyjemnością. Dlatego warto popytać znajomych z jakich gabinetów korzystają. Można także poszukać opinii na internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę: kosmetyczka Kraków. To proste zapytanie wyświetli długą listę gabinetów kosmetycznych w podanej lokalizacji i przy okazji pojawią się strony internetowe z różnymi komentarzami i opiniami.

Następnie należy osobiście udać się do wybranego salonu kosmetycznego. Na miejscu warto przyjrzeć się obsłudze. Z pewnością profesjonalistka nie będzie ubrana w wygnieciony i poplamiony fartuch. Doświadczona kosmetyczka nie będzie też miała mocnego makijażu, długich tipsów i ciemnej opalenizny. Jej schludny wygląd ma potwierdzać kwalifikacje. Wystrój wnętrza także musi budzić pozytywne uczucia. Jedną z najważniejszych cech dobrego gabinetu kosmetycznego jest sterylna czystość. Profesjonalny gabinet musi być wyposażony w jednorazowe czepki, rękawiczki, czyste ręczniki i szlafroki. Każdy szczegół jest ważny. W trakcie nakładania różnych preparatów kosmetyczka powinna korzystać ze specjalnej szpatułki. Należy unikać miejsc, w których kosmetyczka przyjmuje telefoniczne rezerwacje, rozmawia z klientką na recepcji i w międzyczasie wykonuje zabieg klientce na fotelu.

Istotny wpływ na wybór salonu kosmetycznego ma rozmowa z klientem. Otwartość i umiejętność nawiązania kontaktu ma szczególne znaczenie. Specjalista podczas pierwszej wizyty przeprowadza z klientem dokładny wywiad. Umiejętność rozmowy przekłada się na właściwy dobór zabiegów. Dlatego pytania muszą być szczegółowe i związane ze zdrowiem i problemami skórnymi. Podczas wykonywania zabiegu profesjonalna kosmetyczka informuje o każdym kolejnym etapie i chętnie udziela wyczerpujących odpowiedzi na zadane pytania.

Zatem dobry salon kosmetyczny musi robić miłe wrażenia już na samym początku. Ważny jest nie tylko wystrój gabinetu ale i wygląd oraz kompetencje obsługi. Szukanie opinii w internecie poprzez przykładowe zapytanie: kosmetyczka Kraków, jest istotną pomocą w wyborze profesjonalnego gabinetu. Nie zastąpi to jednak osobistej wizyty, która weryfikuje dane zdobyte pośrednimi drogami.

3 komentarzy

 1. Sława

  Najlepsza reklama idzie pocztą pantoflową! Poczytajcie także na forach…

  Odpowiedz
 2. Olsztynianka

  Ktoś coś wie na temat dobrej kosmetyczki w Olsztynie??

  Odpowiedz
 3. Werka

  Dla mnie kosmetyczka jest tak samo ważna jak lekarz i musi być sprawdzona..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>