Stomatologia w Krakowie

Na terenie Krakowa istnieje wiele placówek, które w wyjątkowy sposób zajmą się stanem waszych zębów. Wpisanie w wyszukiwarkę internetową hasła: stomatolog Kraków sprawi, że naszym oczom ukaże się wiele placówek ze świetnymi specjalistami, które na najwyższym poziomie zadbają o nasz uśmiech. Krakowscy dentyści to dobry wybór również dla tych, którzy zamieszkują okolice miasta. Warto przed udaniem się do dentysty sprawdzić jego opinie w internecie, aby uniknąć spotkania z kimś niedoświadczonym i nie dokładać sobie dodatkowych stresów. Wiele klinik stomatologicznych oferuje usługi dla dzieci, które wyjątkowo boją się wyrywania czy leczenia zębów. Warto pamiętać, że należy leczyć zęby mleczne u dzieci, gdyż dzięki temu możemy pozbyć się próchnicy w zębach stałych oraz wad zgryzu. Jeśli potrzebujecie pomocy ortodonty, który w jak najszybszym czasie wyprostuje wasze zęby znajdziecie wiele dentystów specjalizujących się tylko w tym. Przed leczeniem ortodontycznym warto zadbać, aby nasze zęby nie miały żadnych ubytków oraz wykonać zdjęcie rentgenowskie szczęki, aby dowiedzieć się czy ubytki nie są głęboko, niewidoczne dla naszego oka.

Gabinety stomatologiczne wykonują również zabiegi kosmetyczne, które poprawiają wygląd naszego uśmiechu. Usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, usuwanie resztek jedzenia czy wybielanie to zabiegi, które warto robić raz na jakiś czas. Leczenie ortodontyczne jest jednym z dłuższych procesów. Ortodonta na pewno zaproponuje wam możliwość noszenia aparatu stałego lub nakładanego, który nosimy kilkanaście godzin dziennie i całą nos, U dzieci stosowane są zazwyczaj aparaty ściągane, gdyż maluchy nie mają jeszcze wszystkich stałych zębów. Ortodonta poinstruuje was jak dbać o zęby w aparacie, co można jeść, a czego nie należy, gdyż jest trudne do usunięcia z drucików znajdujących się na naszych zębach. Często też istnieje możliwość noszenia aparatów, które prawie nie są widoczne. Wiąże się to jednak z wyższą ceną. Jednak również tym nie musimy się przejmować, gdyż gabinety stomatologiczne oferują możliwość spłat ceny aparatu oraz kosztów całego leczenia w systemie ratalnym, co jest bardzo wygodne i nie nadwyręży naszego budżetu. Po ściągnięciu aparatu czeka nas jeszcze noszenie nakładek retencyjnych, które pozwolą zachować efekt prostowania na całe życie.

1 komentarz

  1. Anonim

    Moim zdaniem można uniknąć wielu problemów z zębami jeśli się regularnie odwiesza stomatologa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>