Skuteczność depilacji laserowej

Choć depilacja laserowa pozostaje najskuteczniejszą i bezpieczną metodą depilacji, to jej skuteczność zależy nie tylko od użytego lasera czy umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg, ale i od mnóstwa czynników, nad którymi nie sposób w pełni zapanować. Natura jest na tyle nieprzewidywalna, że trudno zyskać stuprocentową pewność co do tego, jak w każdym indywidualnym przypadku przebiegnie depilacja. Innymi słowy, nie można do niej podchodzić w pełni bezkrytycznie.

Oto co musisz wiedzieć o depilacji laserowej:
– Jak dotąd nie przeprowadzono jeszcze wystarczającej ilości wiarygodnych badań odnośnie skuteczności depilacji. Mieszki włosowe u niektórych osób regenerują się w ciągu kilku lat po zabiegu. Nie wiadomo jednak, jakiego odsetka osób dotyczy to zjawisko.
– Efekty zabiegu trudno przewidzieć, ponieważ są one uzależnione od indywidualnej reakcji organizmu osoby poddającej się depilacji i wielu innych, zewnętrznych zmiennych. W rzeczywistości trudno więc stwierdzić z całkowitą pewnością, że efekty depilacji zawsze będą w pełni satysfakcjonujące.
– Miarą satysfakcji osób poddających się zabiegowi są jego skutki, przy czym poziom satysfakcji rośnie u osób mających realne oczekiwania. Innymi słowy, im bardziej zdajesz sobie sprawę z nieprzewidywalności depilacji, tym lepsze (w twojej subiektywnej ocenie) efekty osiągniesz.
– Bolesność depilacji zależy od tolerancji bólu osoby poddającej się zabiegowi. Czasami depilacja laserowa oceniana jest jako bolesna, często jako zabieg bezbolesny, a najczęściej jako zabieg powodujący uczucie dyskomfortu. O całkowitym braku jakichkolwiek doznań mówić nie można, ale ocena stopnia ich uciążliwości jest zdecydowanie kwestią indywidualną.
– Depilacja laserowa, nawet przeprowadzana z użyciem najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń wcale nie musi być zabiegiem dla każdego. Nie można więc całkowicie bezkrytycznie wierzyć zapewnieniom o tym, iż jest ona najlepszym i najskuteczniejszym rodzajem depilacji.

Wszystko powyższe nie zmienia faktu, iż depilacja laserowa jest jedną z lepszych metod depilacji i chociaż nie wszyscy mogą skorzystać z jej dobrodziejstw warto się na nią zdecydować w sytuacji, w której nie ma przeciwwskazań co do zabiegu. Skuteczne i trwałe (choćby na kilka lat) pozbycie się zbędnych włosów znacznie ułatwia życie, a sam zabieg można wykonać niemal na całym terytorium Polski, przy czym najwięcej mają do zaoferowania gabinety znajdujące się w największych polskich miastach – sprawdź: depilacja laserowa Katowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>