Przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych

Nie jest tajemnicą, że każda kobieta lubi ładnie wyglądać. Większość dba o siebie w domowym zaciszu, tylko od czasu do czasu pozwalając sobie na wyjście do kosmetyczki, by ta pomogła wyeksponować ich naturalne piękno. W salonach kosmetycznych oferta regularnie rozszerzana jest o nowe sposoby upiększania. Na szczęście większość z nich pozwala na nieinwazyjne poprawienie urody. W ostatnich latach jedną z popularniejszych form podkreślania urody jest przedłużanie rzęs.

Czym jest przedłużanie rzęs i jaką metodę warto wybrać?

Wspomniany zabieg to nic innego jak doklejanie do każdej rzęsy (za pomocą specjalnego, czarnego kleju), drugiej – sztucznej. Włoski są oddzielane przez kosmetyczkę za pomocą cieniutkiej pęsety. Zabieg jest czasochłonny, zajmuje około 2 –3 godzin – czas jego trwania jest oczywiście uzależniony od tego jak gęste rzęsy ma klientka i wybranej przez nią metody, a tych jest wiele. Od tzw. „kociego oka”, gdzie rzęsy zagęszcza się tylko w wewnętrznym kąciku oka, poprzez 1:1 (do jednej rzęsy przykleja się jeden sztuczny włosek) aż do 2:1 czy nawet 3:1. Pierwsza cyfra oznacza ilość syntetycznych, jedwabnych, lub pozyskiwanych z włosia norki rzęs doklejanych do jednej – naturalnej. Wybór metody jest naturalnie uzależniony od tego jaki efekt klientka chce osiągnąć. Najbardziej popularną techniką jest oczywiście 1:1. Daje ona świetny, jednak naturalny efekt. Bydgoszcz jest miastem, w którym nietrudno znaleźć wykwalifikowaną kosmetyczkę (lista Świat Urody), która w miłej atmosferze profesjonalnie wykona zabieg przedłużania rzęs każdą techniką aż do 3:1.

Czy warto przedłużać rzęsy?

Wiele pań, które raz zdecydowały się na ten zabieg nie wyobraża sobie rezygnacji z niego. Efekt pozwala na odłożenie tuszu do rzęs, oczy nawet bez niego są wyraziste, a mówi się przecież, że to one są zwierciadłem duszy.

Czym się kierować wybierając salon kosmetyczny?

Przy wyborze nie warto sugerować się ceną – bardzo niska może świadczyć o tym, że kosmetyczka oszczędza na materiałach, z kolei wysoka nie musi być gwarancją satysfakcji. Przed wizytą w salonie warto zapoznać się z portfolio stylistki i poszukać w sieci opinii klientek. W Bydgoszczy nie brakuje kosmetyczek świadczących profesjonalne usługi, mających wieloletnie doświadczenie w przedłużaniu rzęs.

Przedłużanie rzęs ma zwolenniczki i przeciwniczki. Najlepiej samemu spróbować tego zabiegu i dopiero wtedy zdecydować czy jest czymś, na co warto poświęcić czas i pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>