Mikrodermabrazja, jeden z bardziej popularnych zabiegów odmładzających

Pierwsze oznaki starzenia się skóry to np. kurze łapki, zmarszczki mimiczne, niedoskonałości na skórze, wiotczenie itd. Te i inne podobne problemy to poważna prawa dla wielu kobiet. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne zabiegi odmładzające w salonach kosmetycznych. Do najpopularniejszych zalicza się mikrodermabrazja, którą oferuje praktycznie każdy większy salon kosmetyczny. Mieszkanki Gdyni muszą jedynie wpisać w okienko wyszukiwarki słowa „kosmetyczka Gdynia”, aby szybko trafić na interesujące oferty w tym zakresie. A wyświetlić się ich powinno dość sporo, bowiem w tym mieście sieć salonów kosmetycznych jest duża, zobaczcie sami: https://swiaturody.com/gdynia,kosmetyczka,9.html.

Dlaczego warto zdecydować się na tak popularną ostatnimi czasy mikrodermabrazję? Jakie zalety ma ten zabieg kosmetyczny? Warto na początku odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest mikrodermabrazja. Chodzi o zabieg, który przeprowadzany jest za pomocą specjalnej aparatury. Ma on na celu złuszczenie zewnętrznych warstw naszej skóry, tym samym usuwane są wraz z nią przebarwienia oraz inne niedoskonałości. Zabieg co prawda nie jest niebezpieczny, jednak powinien być przeprowadzony przez osobę odpowiednio przeszkoloną, która potrafi operować głowicą łuszczącą.

Złuszczanie naskórka poprzez mikrodermabrazję ma dobroczynne działanie na stan naszej skóry. Usuwanie obumarłej warstwy naskórka nie tylko od razu poprawia wygląd naszej skóry, ale także stymuluje komórki do podziału oraz odnowy. Na dłuższą metę skóra wygląda młodziej, staje się też bardziej elastyczna. Wiele osób w różnym wieku skarży się z powodu przetłuszczającej się skóry, dużej ilości zaskórników, wyraźnie rozszerzonych porów. Także i takie osoby powinny rozważyć mikrodermabrazję, zarówno korundową, jak i diamentową.

Mechaniczne złuszczanie naskórka już po pierwszym zabiegu przyniesie widoczny efekt wizualny w postaci wyraźnie zwężonych porów skóry oraz redukcji zaskórników. Najlepiej byłoby oczywiście powtarzać mikrodermabrazję kilkakrotnie. Doświadczona kosmetyczka na pewno będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązanie. Nie można zapominać i o tym, że mikrodermabrazja powtarzana regularnie może wyraźnie spłycić zmarszczki, które już powstały na powierzchni skóry. Znikają także różnego rodzaju przebarwienia. Jakby tego było mało, zabieg ma dobroczynny wpływ także i na cellulit. W wyniku mikrodermabrazji dochodzi do stymulacji mikrokrążenia, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>