Makijaż permanentny brwi

Większość kobiet stara się dbać o siebie, by wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Sporo pań stawia przede wszystkim na pielęgnację w domu. Jednakże są zabiegi, które zdecydowanie warto wykonać u kosmetyczki – z pewnością można do nich zaliczyć te wykonywane na brwiach. Co prawda niektóre panie decydują się na samodzielną regulację włosków łuku brwiowego, jednakże lepsza wydaje się wizyta w salonie kosmetycznym, gdzie kosmetyczka bez trudu dopasuje kształt brwi do typu urody oraz kształtu twarzy.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny. Jest on zabiegiem, na który decydują się kobiety, które cenią sobie wygodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu perfekcyjnym makijażem brwi mogą się cieszyć nawet na basenie. Na czym polega zabieg? Na wprowadzeniu przez kosmetyczkę pigmentu pod skórę – niezwykle istotne jest to, by nie został on wprowadzony zbyt głęboko, ponieważ w takim przypadku może zostać tam na stałe. Właśnie dlatego ważne jest, aby makijaż wykonywała osoba posiadająca odpowiedni certyfikat.

Na szczęście w Białymstoku wiele kosmetyczek posiada stosowny certyfikat i doświadczenie pozwalające na perfekcyjne wykonanie zabiegu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „dobre kosmetyczki w Białymstoku” i wybrać tą, która ma najwięcej pozytywnych opinii. Zanim pójdzie się do kosmetyczki należy zadbać o to, by miała ona możliwość nadania naturalnym brwiom idealnego kształtu i nie wyrywać samodzielnie włosków przez około 4 tygodnie. Dobrze również zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry pod brwiami i wokół nich. Przed wykonaniem zabiegu wspólnie z kosmetyczką ustala się kolor makijażu oraz jego intensywność. Bezpośrednio po wykonaniu makijażu uzyskany efekt okazuje dużo intensywniejszy od tego docelowego. Nie należy jednak się tym martwić, bowiem ciemny odcień zblednie już po kilku dniach. Ważne, aby po zabiegu natłuszczać skórę i nie rozdrapywać strupków, które powstają podczas gojenia się rany. Po około miesiącu od momentu wykonania zabiegu może zostać dokonana korekta, w czasie której kosmetyczka wyrówna koloryt włosków, jeśli takie jest życzenie klientki, brwi można również przyciemnić. Efekty dobrze wykonanego makijażu permanentnego utrzymują się od 3- 5 lat. Zanim podejmie się decyzję o zabiegu warto zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu, należą do nich między innymi padaczka, egzema oraz choroby nowotworowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>