Depilacja laserowa- co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa to nowoczesny sposób usuwania zbędnego owłosienia, który zyskał ogromną popularność, przede wszystkim ze względu na trwałość osiągniętych rezultatów. Chociaż depilacji laserowej poddaje się coraz więcej osób, to nie wszyscy mają odpowiednią wiedzę na jej temat. Warto zatem przedstawić najważniejsze informacje o tej metodzie depilacji.
Wiele wątpliwości budzi sposób działania depilatora laserowego. Urządzenie to usuwa włoski wraz z cebulkami poprzez fototermolizę. Podczas zabiegu wytwarzana jest wiązka światła, która przenika do skóry, a następnie pochłania znajdującą się w mieszkach włosowych melaninę. Co bardzo ważne, ilość ciepła wytwarzanego przez depilator jest na tyle duża, że następuje niszczenie cebulek włosowych, ale nie dochodzi do uszkodzenia skóry, a tym bardziej narządów wewnętrznych. Można zatem powiedzieć, że depilacja laserowa w Szczecinie to zabieg skuteczny, a jednocześnie w pełni bezpieczny. Z drugiej jednak strony trzeba mieć świadomość tego, że nie każdy może poddać się takiej depilacji. Lasera nie powinno się stosować między innymi na ciemnej skórze, w której znajduje się dużo melaniny, ponieważ mogłoby dojść do powstania przebarwień. Na liście przeciwwskazań do depilacji laserowej można odnaleźć także ciążę oraz niektóre choroby skórne, na przykład łuszczycę i bielactwo.

Osoby poddające się depilacji laserowej powinny wiedzieć również o tym, że zaczerwienienie skóry po zabiegu jest całkowicie normalne. Nie jest to żaden powód do niepokoju, ponieważ zaczerwienie znika samo po upływie najwyżej kilkunastu godzin. Bardzo ważną informacją jest także to, że na efekty zabiegu wpływają między innymi kompetencje osoby wykonującej depilację oraz stan techniczny depilatora. Z tego względu wiele osób poddaje się zabiegowi wyłącznie w sprawdzonych salonach kosmetycznych. Dużą popularnością cieszy się na przykład depilacja laserowa w Szczecinie, gdzie nie brakuje miejsc, w których można czuć się w pełni bezpiecznie.
Przed poddaniem się zabiegowi warto zdobyć wiedzę na temat odpowiedniego przygotowania się do depilacji laserowej. Odpowiedzi na wszelkie pytania powinni udzielić pracownicy salonu kosmetycznego, w którym pragnie się wykonać taki zabieg.

2 komentarzy

  1. maka

    ja mogę powiedzieć że nie warto się bać, a – przy problemach z nadmiernym owłosieniem – warto wypróbować tą metodę

    Odpowiedz
  2. karo

    dołączam się do przedmówczyni, nie ma się czego bać

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>